All games kick off at 7 p.m. expect Class 4A District 5, which has a 7:30 p.m. start time.
Class 4A District 5
All District
W L W L
Bon-Farr 5 0 1 0
Indianola 5 0 1 0
Norwalk 4 1 1 0
Carlisle 2 3 0 1
Perry 0 5 0 1
Boone 0 5 0 1
Friday’s Games
Bondurant-Farrar at Perry
Indianola at Norwalk
Boone at Carlisle
Friday, Oct. 8
Norwalk at Perry
Boone at Bondurant-Farrar
Indianola at Carlisle
Friday, Oct. 15
Perry at Boone
Bondurant-Farrar at Indianola
Carlisle at Norwalk
————————–
Class 4A District 6
All District
W L W L
Winterset 4 1 1 0
Glenwood 3 2 1 0
Lewis Cnt 3 2 1 0
DM HVR 1 4 0 1
CB Jeff 0 5 0 1
DC-G 0 5 0 1
Friday’s Games
CB Jefferson at DC-G
DM Hoover at CB Lewis Central
Glenwood at Winterset
Friday, Oct. 8
Winterset at CB Jefferson
DC-G at DM Hoover
CB Lewis Central at Glenwood
Friday, Oct. 15
DC-G at CB Lewis Central
CB Jefferson at Glenwood
DM Hoover at Winterset
————————–
Class 3A District 6
All District
W L W L
Harlan 5 0 1 0
ADM 4 1 1 0
Creston 4 1 1 0
Atlantic 1 4 0 1
Knoxville 0 5 0 1
Saydel 0 5 0 1
Friday’s Games
ADM at Creston
Harlan at Atlantic
Knoxville at Saydel
Friday, Oct.8
Harlan at ADM
Knoxville at Atlantic
Saydel at Creston
Friday, Oct. 15
ADM at Knoxville
Creston at Harlan
Atlantic at Saydel
————————-
Class 2A District 8
All District
W L W L
Grn Cnty 4 1 2 0
Clarke 4 1 1 1
DM CHR 2 3 1 1
Red Oak 2 3 1 1
Clarinda 1 4 1 1
Shendoah 1 4 0 2
Friday’s Games
Red Oak at Greene County
Clarke at DMC
Clarinda at Shenandoah
Friday, Oct. 8
Shenandoah at Greene County
Clarinda at DMC
Clarke at Red Oak
Friday, Oct. 15
Greene County at Clarke
Red Oak at Clarinda
DMC at Shenandoah
——————————–
Class 1A District 2
All District
W L W L
W-G 4 1 2 0
SC Cal 4 1 2 0
So Ham 2 3 1 1
NW Wbstr 2 3 1 1
Eagle Grv 1 4 0 2
Bel-Klem 0 5 0 2
Friday’s Games
Woodward-Granger at Belmond-Klemme
Eagle Grove at NW Webster
South Hamilton at South Central Calhoun
Friday, Oct. 8
South Central Calhoun at Woodward-Granger
Belmond-Klemme at Eagle Grove
NW Webster at South Hamilton
Friday, Oct. 15
NW Webster at Woodward-Granger
South Central Calhoun at Belmond-Klemme
South Hamilton at Eagle Grove
———————————————-
Class 1A District 7
All District
W L W L
Van Meter 5 0 2 0
AC/GC 5 0 2 0
Int-35 3 2 2 0
Nod Valley 2 3 0 2
WCV 2 3 0 2
Panorama 1 4 0 2
Friday’s Games
West Central Valley at Panorama (Homecoming)
Interstate-35 at AC/GC
Nodaway Valley at Van Meter
Friday, Oct. 8
Panorama at AC/GC
Van Meter at Interstate-35
West Central Valley at Nodaway Valley
Friday, Oct. 15
Nodaway Valley at Panorama
AC/GC at Van Meter
Interstate-35 at West Central Valley
———————————-
Class A District 6
All District
W L W L
Belle-Plaine 4 1 4 0
Lynn-Sully 4 1 3 0
Ogden 4 1 3 1
Col-Mingo 2 3 2 2
Madrid 0 5 0 3
Wayne 0 5 0 3
No Mahaska 0 5 0 4
Friday’s Games
Belle Plaine at Ogden
Wayne at Madrid
Lynnville-Sully at Colfax-Mingo (at Central College)
Columbus at North Mahaska (non-district)
Friday, Oct. 8
Ogden at Lynnville-Sully
Colfax-Mingo at Madrid
North Mahaska at Wayne
Belle Plaine at Pekin (non-district)
Friday, Oct. 15
Lynnville-Sully at Belle Plaine
Wayne at Colfax-Mingo (at Central College)
Madrid at North Mahaska
IKM-Manning at Ogden (non-district)